Aquesta setmana, el primer Consell Escolar del curs ha aprovat les activitats programades per aquest any. Tot i ser un document en canvi permanent, us presentem un llistat aproximat de quines seran les sortides que farem durant els propers mesos i, a mesura que avanci el curs, anirem concretant la resta de detalls ja sigui a través dels tutors/es o del professorat de les diverses matèries. A la propera reunió amb les famílies del dia 22 d’octubre donarem les cartes amb els pressupostos i les autoritzacions corresponents.

Recordeu d’anar consultant periòdicament el web i el twitter per veure les ressenyes i les imatges de cada sortida!!

 *                                             *                                             *

  (*) Sortides que no són de tot el nivell (optatives, idiomes i grups flexibles)

 

 

 

INS MANUEL DE MONTSUAR · Curs 2019-2020 · SORTIDES I ACTIVITATS

 

 

1r d’ESO

4 - octubre

 

Jornada de convivència a La Mitjana 

 - octubre

 

Conferència “Una finestra oberta al cel” (J.Ma. Bosch) 

4 - novembre

 

Taller de Beatbox i Percussió Corporal (Sergi Ramis)  (x 5 - 9 – 14.30h)

5, 6, 13 i 20 –nov.

 

Biblioteca Pública + Exposició a la Fundació Sorigué 

Una x trimestre

 

Visita a la Serradora i al desguaç de Gualda

4 - desembre

 

TxT - Vespre astronòmic (matí a l’INS i per a les famílies de 1r d’ESO: 20 – 22 h)

13 - febrer

 

Taller-Els instruments del món(Jordi Parés) – Poliv/Pavelló -  x5 - 9 – 14.30 h

18 - març

 

Atletisme a Les Basses (9 – 14 h)

 - març

 

L’Horta de Lleida i la Parcel·la del Sr.Jaume

 

 

La Panera 

23 i 27 - abril

 

Taller: Detectius del passat (Arxiu arqueològic) 8.30 h – 11h (x 2)

 

 

Abocador i/o depuradora

16-19 - juny

 

Sortida de fi de curs al Pallars Sobirà

 

 

2n d’ESO

16 - octubre

 

Jornada convivència Agramunt (8 –14.30 h)

21,28,29-X i 4-11

 

Caixaforum – 2100: podem predir el futur? (10.30 – 13 h) A-B-C-D

28 - novembre

 

TxT- Gimcana del 1920 al 2020 (matí al. – vespre famílies 20 h)

27 o 28 - febrer

 

Animac (La Llotja) 12h

 

 

Teatre – “Ahora mismitos” (Cia Malaje Sólo) 

24 - març

 

Escalada (al Boulder Indoor) 10 a 13 h

3 - abril

 

Gimcana per Lleida (tot el matí)

15 - abril

 

Activitats esportives al Club Natació

 - abril

 

Museu de la Ciència i la Tècnica de Terrassa

4 – maig

 

Poblet (8 – 14.30 h)

16-19 de juny

 

Sortida a la Garrotxa

MARÇ

 

3r d’ESO

 1 i 8 d’octubre

 

Museu de matemàtiques de Catalunya (MMACA) Cornellà 8 – 17.30 h AB / CD

24 - octubre

 

Teatre - Max i Maxi  (T. de l’Escorxador -12 h)

23, 28 i 29- oct

 

Tallers de fotografia 23-3D, 28-3B, 29-3A i 3C

1r T

 

Xerrades socials (23/10 Bodegons 9h Ci B i 10h A i D) Turisme 2nT i Unió Europea 3rT

TOT el març

 

Club Natació – a les hores d’Ed.Física

5 - març

 

Música de jazz (Auditori-Banda municipal)

17 -març

 

Tibidabo

19 - març

 

CaixaForum – Conferència: Què en saps del VIH? 10 h

24 – abril

 

Orientació a La Mitjana

22 al 30-abril

 

Intercanvi a Letònia (ells/elles venen del 24 al 31 març)

7 - maig

 

Audició – Les guitarres que ens envolten (Marc Castelló) - Poliesportiu 

- maig 

 

Mercatec (Mercat d’experiències de tecnologia a secundària – UdL Cappont)

14 - maig

 

V Fira d’experiències didàctiques

16-19 de juny

 

Viatge al País Basc

 

 

4t d’ESO

26 - setembre

 

*IV Gimcana “Lleida i E.Granados” (tot el matí per Lleida) op. mús

2-15 - octubre

 

*Intercanvi a Alemanya / Ells venen del 21/04 a l’1/05: activitats diverses...

23 - octubre

 

Teatre – Max in love(Escorxador 12 h)

30 - octubre

 

Geometria a la Seu Vella (9-13.30 h) 

24 i 29 - octubre

 

*Itinerari per la Serra de Prades (al.bio. i geo.) 8.10 – 17 h –Franja2-24 i Franja 1-29

 - desembre

 

Film “Segon Origen” – Cinemes Funàtic 

(11-14 h aprox.)

16 i 17 – desem.

 

Tallers de Primers auxilis (Ambulancat) x 3 (2 h cada taller)

18 - desembre

 

*Gimnàs Zenkiu (Al.aula oberta)

8-13 - gener

 

Projecte de recerca

14 - febrer

 

Musical “Maremar” – La Llotja (al.op. de música 4t ESO)

17-22 - febrer

 

Gàmbia (Baja Kunda) al. S.Comunitari - Alpicat Solidari

27 - febrer

 

VI Concurs d’Oratòria

- febrer

 

*Mostra de robòtica a BCN – al.op.tecnologia

15-20 - abril

 

Viatge a Itàlia

  - abril

 

Fira de Formació Professional i Treball (Recinte Firal Camps Elisis) 

28 i 29 abril

 

*Mostra de teatre de secundària a Sort (al. op. Arts escèniques) 2 dies

 

 

Aprendre a emprendre escalant

 - maig

 

Central de Camarasa i el Merengue

 - maig

 

Conferència - Amical Mauthausen (Aula Polivalent – x 2) + Teatre (Ruhe)

5 - juny

 

Acte de comiat de 4t


 

 

1r Batx

10 - octubre

 

Cosmocaixa (Visita i tallers 7 – 18 h)

- novembre

 

Canvi de marxa, conducció segura (Auditori)

13 - desembre

 

Conferència de la Marató de TV3 (x3 - 2a -3a i 4a hores – Polivalent)

9 - desembre

 

Iniciació al Fitness (Club Natació)

21 - gener

 

Conf. La màquina enigma(Polivalent  9h al. hum i CS i 10.15h  al.científic-tecno)

- gener

 

Xerrada socials - Fotoperiodisme: Conflictes del segle XXI - Aula Polivalent 3a franja

2nT

 

Tallers sobre Situacions de risc: Drogues i Sida (x2 AB) c/La Palma-Joventut

2nT

 

Xerrades tutoria: Violència de gènere, Les desigualtats al món...

 - març

 

Jornada sobre el Treball de recerca (UdL)

 - abril

 

*Visita a Magical Media a Gardeny (al.op.audiovisuals)

 - abril

 

*Vulcanisme a Olot i Cap de Creus (al.CTMA)

 - abril

 

*XIII Fira FP (amb 4t d’ESO)

15-20 - abril

 

Londres

 

 

2n Batx

- octubre

 

*UdL – Jornada de filologia 

24-29 -  octubre

 

Berlin

 

 

Tallers - Control de les situacions d’estrès, Xerrada – Com fer un currículum...

1r i/o 2n T

 

*Al. op. Ha. de l’Art (Museu Morera, de Lleida, Seu Vella, CaixaForum...)

15 - gener

 

*Taller – Investiga sobre la vacuna del VIH (Caixaforum) 12h

6 - març

 

Teatre – Mirall trencat (T. de l’Escorxador)

 

 

*Tarragona - al. op. Ha. de l’art + al. de llatí

 

 

Jornada d’orientació universitària

- abril

 

Conferència preparatòria per a les PAU (Llengua castellana – a la UdL)

- abril

 

*Itinerari mediambiental pel Montsec i la Vall d’Àger (al. CTMA   7 – 19 h)

15 - maig

 

Acte de comiat (20.30 h)

 

 

Internivells

- desembre

 

*Visita a les instal·lacions del Diari Segre i TV Lleida (op.audiovisuals 1r i ull crític 2n)

29-31- gener

 

Esquiada montsuarina

30 - gener

 

Dia de la Pau (DENIP) (Poliesportiu - 1r i 2n d’ESO) 2a franja

gener /maig

 

*Copa Cangur (3 al. de 2n i 4 de 3r) (la final seria al maig a Barcelona)

 - febrer

 

*Intercanvi a Finlàndia  /  (venen a l’abril: sortides i activitats diverses)

19 - març

 

*Teatre en francès (Teatre del’escorxador) 2n, 3r i 4t d’ESO – 12 h – 14.30 h

20 - març

 

Saló de l’Ensenyament (BCN) TOT 1r i 2n de batxillerat

 

 

*Olimpíades de Geologia, Química i Biologia (al. de 1r i 2n batx)

 

 

*Visita a una empresa/es per determinar (op.tecno 4t i al.tecno batx de 1r i 2n)

19 - març

 

*C. Cangur (30 al. diversos de 1r, 2n i 3r a l’INS i 20 al. de 4t i 1r batx a la UdL(Cappont)

31 -març

 

*Secundària rock (Cafè-Teatre de l’Escorxador – 18-20h + masterclass matí)

1 – abril

 

Teatre en anglès (Pavelló) 8.30 h) “Cleo and Tony” (1r cicle), 10.45 h “Cleo and Tony” (2n cicle) i 13 h “Pride and prejudice” (batx) 

 - abril

 

Fira de Formació Professional i Treball (Camps Elisis 12 – 14.30 h )

 - abril

 

Xerrades literàries en anglès (cursos per concretar)

 

 

Xerrades literàries d’autors en llengua catalana (per determinar)

23 - abril

 

Sant Jordi (Certàmens literaris, Tallers  i Concurs de fotografia matemàtica)

13,14,15-maig

 

*Toulouse i Carcassonne (al. de francès 3r i 4t)

30 - maig

 

*Dia de la Ciència al carrer (entorns de l’IEI, dissabte tarda)

12 - juny

 

*Port Aventura (només ESO)

 

 
Secured by Siteground Web Hosting