Ahir, 16 d’octubre, el primer Consell Escolar del curs va aprovar les activitats que direcció, les tutories i els departaments didàctics han programat per aquest any. Tot i ser un document en canvi permanent, us presentem un llistat aproximat de quines seran les sortides que farem durant els propers mesos i, a mesura que avanci el curs, anirem concretant tots els detalls ja sigui a través dels tutors/es o del professorat de les diverses matèries. A la propera reunió amb les famílies del dia 23 d’octubre donarem les cartes amb els pressupostos i les autoritzacions corresponents.

Recordeu d’anar consultant periòdicament el web i el twitter per veure les ressenyes i les imatges de cada sortida!!

 *                                             *                                             *

  (*) Sortides que no són de tot el nivell (optatives, idiomes i grups flexibles)

 

1r d’ESO

28 – setembre

Jornada de convivència a La Mitjana

4 – octubre

Conferència “Una finestra oberta al cel” (J.Ma Bosch)

9 – novembre

Tallers de Percussió Corporal (Santi Serratosa) x4 ABCD

15 - novembre

TxT - Vespre astronòmic (matí a l’INS i per a les famílies de 1r d’ESO: 20 – 22 h)

 - novembre

Visita a la Serradora i al desguaç (de Gualda - 2 grups)

 - gener

Museu de Lleida (Exp. Les mil i una nits)

 - febrer

Taller de Música Africana (Comp.Khan Cartró) - Poliesportiu -  x4 DBCA - 9 – 13.30 h

13 - març

Atletisme a Les Basses (9 – 14 h)

 - març

Sortida a l’Horta de Lleida (i a la Parcel·la del Sr.Jaume! – TxT)

 - abril

Audició – Les guitarres que ens envolten (Marc Castelló) - Poliesportiu 

 

Sortida/activitat de visual i plàstica per determinar

 - abril

Xerrades-Tallers sobre arqueologia (x2) 

9 al 12 - abril

  1. Arboretum  (x 4) 9-1A, 10-1B, 11-1C i 12-1D

2 - maig

Aquàrium (BCN)

17-20 - juny

Sortida de fi de curs (Pallars Sobirà)

 

2n d’ESO

19 - octubre

Jornada de convivència a Agramunt (8 – 14.30 h)

8, 9 i 10 - oct.

Fund. Sorigué – Exp. Des/materializaciones Dia 9- 2A i 2B, Dia 10 2nC  i Dia 11 2nD

22 - novembre

TxT- Mercadet de valors sobre les necessitats humanes (matí al. – vespre famílies 20 h)

 - febrer

Animac (La Llotja)

19 al 22 – març

CaixaForum – Taller:  Llum i color  9.30 – 11.30 h / 19-2A, 20-2C, 21-2B, 22-2D

Febrer / abril

*Intercanvi a Itàlia (2n d’ESO) (febrer allà – abril aquí) + 9-IV Gimcana “Descobrim Lleida”

8 - abril

Visita al Complex Hidroelèctric de Talarn + Museu dels Dinosaures (+ al.italians)

11 - abril

Activitats esportives al Club Natació

26 – abril

Santes Creus (8 – 14.30 h)

17-20 de juny

Sortida a l’Empordà (L’Escala)

 

3r d’ESO

2 i 9 d’octubre

Museu de matemàtiques de Catalunya (MMACA) Cornellà 8 – 17.30 h AB / CD

25 - octubre

Teatre - Max i Maxi  (Teatre de l’Escorxador - 12 h)

- març

Sortida socials – Casa Casal (Mollerussa) i Fàbrica J.Trepat (Tàrrega)

14 - març

Música de cinema (Auditori-Banda municipal - 10h)

 

Tallers de fotografia (x4)

1r T

Xerrades socials (5/10 - Bodegons 1rT, Turisme 2nT i U.Europea 3rT) Polivalent

19 - març

*CaixaForum – Conferència: Què en saps del VIH? 10 h (+ op. ciències de 4t)

20 - març

Tibidabo

- abril

Audició – Les guitarres que ens envolten (Marc Castelló) - Poliesportiu 

 

Intercanvi a Letònia (18 alumnes)

3 - maig

Alquézar (7.30 – 20 h)

9 - maig 

Mercatec (Mercat d’experiències de tecnologia a secundària – UdL Cappont)

6 - juny

IV Fira d’experiències didàctiques

17-20 de juny

Viatge al País Basc

 

4t d’ESO

3 - octubre

* Exp.Ricard Viñes (INS) i Gimcana “Lleida i E.Granados” (tot el matí per Lleida) op. mús

24 i 26- octubre

Geometria a la Seu Vella (9-13.30 h) 

31 - octubre

*Itinerari mediambiental per la Serra de Prades (al.biologia i geologia) 8.10 – 17 h

20 - novembre

Any Pedrolo 4t d’ESO

14 - desembre

Film “Segon Origen” – Cinemes Funàtic (11-14 h aprox.)

17 i 18 - desem

Tallers de Primers auxilis (Ambulancat) x 4 (2 h cada taller)

8-11 - gener

Projecte de recerca

14 - febrer

V Concurs d’Oratòria

16-23 febrer

Gàmbia (Baja Kunda) al. S.Comunitari Alpicat Solidari

21o22 de febrer

*Mostra de robòtica a BCN – al.op.tecnologia

14 – de març

*Auditori. Música de cinema (amb 3r) i Visita a La Llotja (12 al.op. de música)

20 - març

Teatre – Max in love (Escorxador 12 h)

12-17 - març

Viatge a Itàlia

 - maig

Espais de la Guerra Civil (Corbera d’Ebre · 8 – 18 h)

 - maig

Conferència - Amical Mauthausen (Aula Polivalent – x 2)

7 - juny

Acte de comiat de 4t

19 i 20 - juny

Activitats esportives (19-Club Natació i 20-La Mitjana)


 

1r Batx

18 - octubre

Cosmocaixa (Visita i tallers 7 – 18 h)

30 - octubre

CaixaForum – Conferència: “Efectes del consum de drogues als joves”

6 - novembre

Canvi de marxa, conducció segura (Auditori)

11 - gener

Xerrada socials  - Fotoperiodisme: Conflictes del segle XXI - Aula Polivalent 3a franja

22 - gener

*Conf. La màquina enigma (Polivalent  x 2 – al. mat.ciències socials i al.científic-tecno)

2nT

Tallers sobre Situacions de risc: Drogues i Sida (x3 ABC)

2nT

Xerrades tutoria: Marató de TV3, Violència de gènere, Les desigualtats al món...

  - març

Jornada sobre el Treball de recerca (UdL)

 - abril

*Visita a Magical Media(Gardeny) al.op.audiovisuals

 - abril

*Vulcanisme a Olot i Cap de Creus (al.CTMA)

 - abril

*XII Fira FP (amb 4t d’ESO - al. diversos de 1r de batx.)

Finals - abril

Londres

 

2n Batx

4 - octubre

*UdL – Jornada de filologia (25 al.) a partir de les 10.30 h

25-29 octubre

Berlin

 

Tallers - Control de les situacions d’estrès, Xerrada – Com fer un currículum...

1r i/o 2n T

*Dues sortides al. op. Ha. de l’Art (Museu Morera, de Lleida, Seu Vella, CaixaForum...)

24 - gener

*Taller – Investiga sobre la vacuna del VIH (Caixaforum)

29 - març

Teatre – Mirall trencat (Escorxador – 10.30 h?  12 h?)

 

Conferència preparatòria per a les PAU (Llengua castellana – a la UdL)

 - abril

*Itinerari mediambiental pel Montsec i la Vall d’Àger (al. CTMA   7 – 19 h)

17 - maig

Acte de comiat (20.30 h)

 

Internivells

3-16 octubre

*Intercanvi a Alemanya / Venen del 29/04 al 9/05: activitats diverses...

 - novembre

*Visita a l’empresa TMI  (al. op. Tecno + al. tecno batx?) + Taller UdL

4 - desembre

*Visita a les instal·lacions del Diari Segre i TV Lleida (op.audiovisuals 1r i ull crític 2n)

23-24-25 gener

Esquiada montsuarina

30 - gener

Dia de la Pau (DENIP) (Poliesportiu - 1r i 2n d’ESO) 2a franja

gener /maig

*Copa Cangur (3 al. de 2n i 4 de 3r) La final seria al maig a Barcelona

5 – 12 de febrer

*Intercanvi a Finlàndia  /  (venen a l’abril: sortides i activitats diverses)

11 - març

*Teatre en francès (Teatre del’escorxador) 

22 - març

Saló de l’Ensenyament (BCN) 1r i 2n batx.

(26-1 de març)

*BCN - ”Young Mobile Festival” (Fira Montjuic) Algun al. 3r +Op.tecno 4t i al.inf. 1r batx

 

*Teatre en alemany (tot l’alumnat d’alumnat)

 

*Teatre en anglès (Pavelló) 8.30 h “Anna Karenina” (batx), 10.45 h “The 39 steps” (2n cicle) i 13.00 h “The 39 steps” (1r cicle) 30’ de classe a 1a i 3a. A 5a només lectura.

 

*Olimpíades de Geologia, Química i Biologia (al. de 1r i 2n batx)

 

*Visita a una empresa per determinar (op.tecno 4t i al.tecno batx de 1r i 2n)

 - març/abril

*Concurs Cangur (al. divers de 2n i 3r a l’INS i 20 al. de 4t i 1r batx a la UdL de Cappont

 - abril

XII Fira de Formació Professional i Treball (Camps Elisis 12 – 14.30 h )

 - abril

*Secundària rock (Cafè-Teatre de l’Escorxador – 19 - 21 h + masterclass al matí)

 - abril

Xerrades literàries en anglès (cursos per concretar)

 

Xerrades literàries per determinar

23 - abril

Sant Jordi (Certàmens literaris i Concurs de fotografia matemàtica)

 - maig

*Congrés de Joves Científics

25 - maig

*Dia de la Ciència al carrer (entorns de l’IEI, dissabte tarda)

14 - juny

*Port Aventura (només ESO)

21/12 i 21/06

Festivals de Nadal i de fi de curs

Darrera actualització (dimecres, 17 d'octubre de 2018 11:08)

 
Secured by Siteground Web Hosting