El dia 5 d’octubre el primer Consell Escolar del curs ha aprovat les activitats que les tutories i els departaments didàctics han programat per aquest any. Tot i ser un document provisional i en canvi permanent, us presentem un primer llistat aproximat de quines seran les sortides que farem durant els propers mesos i, a mesura que avanci el curs, ja anirem concretant tots els detalls ja sigui a través dels tutors/es o del professorat de les matèries. A la propera reunió amb les famílies del dia 24 d’octubre us donarem les cartes amb els pressupostos i les autoritzacions corresponents.

Recordeu d'anar consultant periòdicament el nostre web per veure les ressenyes i les imatges de cada sortida.

 *                                             *                                             *

 

(*) Sortides que no són de tot el nivell (optatives, idiomes i grups flexibles)

 

1r d’ESO

28 - setembre

Jornada de convivència a La Mitjana (anada a peu – bus tornada 14 h )

26 - octubre

Taller de Percussió Corporal (Santi Serratosa) Aula Polivalent  (x 4 - 9 – 13.30h)

22 - novembre

Audició - Coneixem la flauta dolça? (Euterpíades) - Polivalent

30 - novembre

TxT - Vespre astronòmic (matí a l’INS i amb les famílies de 1r d’ESO: 20 – 22 h)

 - desembre

*Visita a les instal·lacions del Diari Segre i TV Lleida (op.audiovisuals)

15 - febrer

Taller de Música Africana (Comp.Khan Cartró) - Poliesportiu -  x4 DBCA - 9 – 13.30 h

14 - març

Atletisme a Les Basses (9 – 14 h)

- març

Audició – Les guitarres que ens envolten (Marc Castelló) - Poliesportiu

 

Museu Morera + Taller  (x 4) – per concretar-

24-27 abril

Arboretum  (x 4)

17 i 24 de maig

Museu de Lleida + Taller d’arqueologia (AB – CD – 10.13.30 h)

18-21 - juny

Sortida de fi de curs (Val d’Aran)

 

2n d’ESO

13  - octubre

Jornada de convivència a Agramunt (8 – 17 h)

23 - novembre

TxT- Mercadet de valors sobre les necessitats humanes (matí al. – vespre famílies 20 h)

 - desembre

*Visita a les instal·lacions del Diari Segre i TV Lleida (op.Ull Crític)

 - febrer

Museu de la Ciència i la Tècnica (Terrassa) (8 - 19 h)

22 o 23 - febrer

Animac (La Llotja)

6,7,8,9 – març

CaixaForum – Taller:  Llum i color (ACBD) 9.30 – 11.30 h

21 - març

Santes Creus (8 – 14.30 h)

Febrer / abril

*Intercanvi a Itàlia (2n d’ESO) (febrer allà – abril aquí) –per confirmar

5 - abril

*Teatre en francès Vis la vie en rose (Teatre de l’escorxador) 15 al.francès 2n

10/13  - abril

Sortida a l’Empordà (L’Escala)

 

3r d’ESO

23 - novembre

Concert: Una història del blues (Poliesportiu 13 h – 14.15 h)

 

Tibidabo

15  - febrer

Teatre - Max i Maxi  (Teatre de l’Escorxador - 12 h)

   - març

Audició – Les guitarres que ens envolten (Marc Castelló) - Poliesportiu

1 - març

Sortida socials – Casa Casal (Mollerussa) i Fàbrica J.Trepat (Tàrrega)

8 - març

Casting. 100 anys de musicals (Auditori-Banda municipal - 10h) + al.optativa mus.4t

24 – 27 abril

Viatge al País Basc

 4 - maig

Alquézar (7.30 – 20 h)

    - maig

Mercatec (XII Mercat d’experiències de tecnologia a secundària – UdL Cappont)

7 - juny

III Fira d’experiències didàctiques + mostra de BasketBeat (20 h – al Pavelló)

 

4t d’ESO

27 – setembre

*Exp.E.Granados (INS) i Gimcana “Lleida i E.Granados” (tot el matí per Lleida) op. mús

26 - octubre

*Itinerari mediambiental per la Serra de Prades (al.biologia i geologia) 8.10 – 17 h

25 i 27- octubre

Geometria a la Seu Vella (9-13.30 h)

 - desembre

Film “Segon Origen” – Cinemes Funàtic (11-14 h aprox.)

 

*Visita a l’empresa TMI  (al. op. Tecnologia)

8-11 - gener

Projecte de recerca

14 - febrer

Teatre – Max in love (Escorxador 12 h)

 - febrer

*Mostra de robòtica – al.op.tecnologia (dissabte – Barna)

20 - març

*CaixaForum – Conferència: Què en saps del VIH? 10 h (alumnat de ciències)

13 - abril

Activitats d’orientació a La Mitjana (9 – 14.30 h)

  - abril

XI Fira de Formació Professional i Treball (Camps Elisis 12 – 14.30 h )

 

IV Concurs d’Oratòria

21/27?  - abril

Viatge a Itàlia

  - maig

Espais de la Guerra Civil (Corbera d’Ebre · 8 – 18 h)

  - juny

Conferència - Amical Mauthausen (Aula Polivalent – x 2)

8 - juny

Acte de comiat de 4t (20.30 h)


 

1r Batx

7 - novembre

CaixaForum – Conferència: “Ment i intel·ligència artificial...”

7/8 - novembre

Canvi de marxa, conducció segura (Auditori)

18 - gener

Cosmocaixa (Visita i tallers 7 – 18 h)

25 - gener

*Conf. La màquina enigma (Polivalent  x 2 – al. mat.ciències socials i al.científic-tecno)

  - gener

Xerrada socials  - Fotoperiodisme: Conflictes del segle XXI - Aula Polivalent 10.20 h

2nT

Tallers sobre Situacions de risc: Drogues i Sida (x3 ABC al c/La Palma – 11 h)

 

Xerrades tutoria: Marató de TV3, Violència de gènere, Les desigualtats al món...

  - març

XI Jornada sobre el Treball de recerca (UdL)

3-8 - abril

Londres

16 - abril

*Visita a Magical Media(Gardeny) al.op.audiovisuals

  - abril

*XI Fira FP (amb 4t d’ESO - al. diversos de 1r de batx.)

26 i 27 - abril

*Vulcanisme a Olot i Cap de Creus (al.CTMA)

  - maig

*Gimcana - Destí Europa

 

2n Batx

26-30 octubre

Berlin

 

Tallers - Control de les situacions d’estrès, Xerrada – Com fer un currículum...

25 - gener

*Taller – Investiga sobre la vacuna del VIH (Caixaforum)

14o15o16 març

Saló de l’Ensenyament (BCN)

 23 - mar

Teatre – La plaça del diamant (Escorxador - 10 h)

 

Conferència preparatòria per a les PAU (Llengua castellana – a la UdL)

13 - abril

*Itinerari mediambiental pel Montsec i la Conca de Tremp (al. CTMA   7 – 19 h)

25 - maig

Acte de comiat (20.30 h)

 

Internivells

3-14 octubre

*Intercanvi a Alemanya

30 - gener

Dia de la Pau (DENIP) (Poliesportiu - 1r i 2n d’ESO) 2a franja

gener /maig

*V Copa Cangur (3 al. de 2n i 4 de 3r) La final seria al maig a Barcelona

  - febrer

*Intercanvi a Finlàndia

(26-1 març)

*BCN - ”Young Mobile Festival” (Fira Montjuic) Op.tecno 4t i al.informàtica 1r batx

20 – abril

*Teatre en anglès (Pavelló - 1r, 2n i 3r d’ESO Rewind / 4t, 1r i 2n de batx. Backchat)

 

*Olimpíades de Geologia, Química i Biologia (al. de 1r i 2n batx)

 

*Visita a una empresa per determinar (op.tecno 4t i al.tecno batx de 1r i 2n)

 - abril

*Concurs Cangur (al. divers de 2n i 3r a l’INS i 20 al. de 4t i 1r batx a la UdL de Cappont

 - abril

*Secundària rock (Cafè-Teatre de l’Escorxador – 19 - 21 h + masterclass al matí)

 - abril

*Fira UPC a Berga (30 alumnes de tecnologia 3r, op.4t i batx)

9-20 abril

*Intercanvi Alemanya (sortides i activitats diverses)

14-20 abril

*Intercanvi Finlàndia (sortides i activitats diverses)

 

Xerrades lliteràries per determinar

17 – 23 abril

*Setmana de les llengües

23 - abril

Sant Jordi (Certàmens literaris i Concurs de fotografia matemàtica)

 

*Viatge a França (Carcassonne i Toulouse) 35 al. de 3r i 4t (16-18/05 o 13-15/06)

26 - maig

* Dia de la Ciència al carrer (entorns de l’IEI, dissabte tarda)

19 - juny

*Port Aventura (només ESO)

20 - juny

Activitats esportives al Club Natació (2n, 3r i 4t d’ESO)

21 - juny

Gimcana (2n ESO) + sortida per determinar a 3r i 4t

22-XII 22 - VI

Festivals de Nadal i de fi de curs

 

 

 

 
Secured by Siteground Web Hosting