El dia 11 d’octubre el Consell Escolar del curs ha aprovat les activitats que les tutories i els departaments didàctics han programat per aquest any. Tot i ser un document provisional i en canvi permanent, us presentem un primer llistat aproximat de quines seran les sortides que farem durant els propers mesos i, a mesura que avanci el curs, ja anirem concretant tots els detalls. A la propera reunió amb les famílies del dia 20 d’octubre donarem les cartes amb els pressupostos i les autoritzacions.

Recordeiu d'anar consultant periòdicament el nostre web per veure les ressenyes i les imatges de cada sortida.

 *                                             *                                             *

  (*) Sortides que no són de tot el nivell (optatives, idiomes i grups flexibles)

 

1r d’ESO

30 - setembre

Jornada de convivència a La Mitjana

28 - novembre

Taller de Percussió Corporal (Santi Serratosa) Aula Polivalent - x 4 DBCA 9.05 – 13.30h

  

TxT -Visita guiada (per a l’alumnat d’Alpicat) a l’Exp. Una terra sostenible

1 - desembre

TxT - Vespre astronòmic (a l’INS i per a totes les famílies de 1r d’ESO) 20 – 22 h

- desembre

TxT- Conferència: La terra, el nostre món

9 - febrer

Taller de Música Africana (Comp.Khan Cartró) - Poliesportiu - x4 DBCA - 9.05 – 13.30 h

2n T

Xerrada literària amb Enric Larreula

 

Museu de Lleida (x 4) i Taller de pintura

6/14/20/21-feb

CaixaFòrum – Exp. Mediterrani (6-1rA/14-1rC/20-1rB/21-1rD) 9.05-11.40H

8 - febrer

Activitats aquàtiques (Piscina del Club Natació – x 2 - 10 – 12.35h)

16 - març

Atletisme a Les Basses (9.05 – 14.15 h)

 

*Visita a les instal·lacions del Diari Segre i TV Lleida (op.audiovisuals)

14, 15 i 16-juny

Sortida a la Val d’Aran

 

2n d’ESO

3 - octubre

TxT – Conf. “I a Managua, què? (Anna Mateus) x 2 Polivalent 9h A i B 10.25 h C i D

14 - octubre

Jornada de convivència a Agramunt (8.05 – 17 h)

24 - novembre

TxT- Mercadet de valors sobre les necessitats humanes (matí al. – vespre famílies 20 h)

   - febrer

Museu de la Ciència i la Tècnica (Terrassa) (8.15 - 19 h)

 

Activitats esportives al Club Natació (per concretar)

2 o 3 - març

Animac (La Llotja)

21 - març

Santes Creus

     - abril

Xerrada literària amb Sònia Carrasco

 

*Visita a les instal·lacions del Diari Segre i TV Lleida (op.Ull Crític)

14, 15 i 16-juny

Maresme

 

3r d’ESO

4 i 11 - octubre

Museu de matemàtiques de Catalunya (MMACA) Cornellà 8.05 – 17.30 h

25-28 - octubre

L’Empordà: Un viatge per aigua i terra (Treball de síntesi)

18 - novembre

Una història del blues (Poliesportiu 13 h – 14.15 h)

24 - novembre

Tibidabo

12 - gener

Teatre - Max i Maxi (Teatre de l’Escorxador - 12 h)

24 i 31 - gener

X. - Internet segura (Mossos) 24 – A i B / 31 C i Seguretat vial (Institut Guttmann)

 

Tallers sobre la Dieta Mediterrània (natura i tutoria)

   - abril/maig

CAG i la Guissona romana

9 - març

Música de jazz (Auditori-Banda municipal - 10h)

 

Xerrada literària amb Maria Mercè Roca

5 - maig

Alquézar (7.30 – 20 h)

Mercatec (XI Mercat d’experiències de tecnologia a secundària – UdL Cappont)

- maig / juny

II Fira d’experiències didàctiques (20 h – al Pavelló)

 

4t d’ESO

26 - setembre

*Itinerari mediambiental per la Serra de Prades (al.biologia i geologia) 8.10 – 17 h

26 i 28 – oct.

Geometria a la Seu Vella (9.30-13.30 h) 26 – A i B i 28 C i D

18 - octubre

* Exp.E.Granados (INS) i Gimcana “Lleida i E.Granados” (tot el matí per Lleida) op. mús

   - desembre

Film “Segon Origen” – Cinemes Funàtic (11.20 – 14.25 h)

9-12 - gener

Projecte de recerca

25 - gener

Teatre – Max in love (Escorxador 12 h)

7 - febrer

*CaixaForum – Conferència “Combustibles solars” (al.op física i quimica / biologia i geo)

   - febrer

*Mostra de robòtica – al.op.tecnologia (dissabte – Barna)

18-24 - març

Viatge a Itàlia

 

Xerrada literària amb Maite Carranza

10 - març

Activitats d’orientació a La Mitjana (9.05 – 14.15 h)

- abril

XI Fira de Formació Professional i Treball (Camps Elisis 12.15 – 14.25 h )

   - abril

III Concurs d’Oratòria

20 - abril

*Tarragona romana (op.llatí) i Museu Pau Casals (op.música)

   - maig

Espais de la Guerra Civil (Corbera d’Ebre · 8.10 – 18 h)

   - juny

Conferència - Amical Mauthausen (Aula Polivalent – x 2)

9 - juny

Acte de comiat de 4t (20.30 h)


 

1r Batx

13 i 19 – oct.

Taller sobre Ramon Llull (Museu de Lleida) 2 grups (10.25 – 14.30 h) 13-1rA i 19 1rB

 - novembre

Canvi de marxa, conducció segura (Auditori)

 

Cosmocaixa (Visita i tallers 7 – 18 h)

2nT

Tallers sobre Situacions de risc: Drogues i Sida (x2 A i B c/La Palma – 11.20 h)

 

Xerrades tutoria: Marató de TV3, Violència de gènere, Les desigualtats al món...

24 - gener

*Conf. sobre Criptografia (Polivalent x 2 – al. mat.ciències socials i al.científic-tecno

31 -gener

Xerrada socials - Fotoperiodisme “Conflictes del segle XXI” Aula Polivalent 10.25 h

   - març

X Jornada sobre el Treball de recerca (UdL)

 

*Xerrada economia – Ramon Morell (tb al. Economia de 4t)

16 -21 - març

Londres

- abril

BCN - Sagrada Família

   - abril

*XI Fira FP (amb 4t d’ESO - al. diversos de 1r de batx.)

- abril

*Vulcanisme a Olot i Cap de Creus (al.CTMA)

   - maig

*Gimcana - Destí Europa

 

2n Batx

 

Tallers - Control de les situacions d’estrès, Xerrada – Com fer un currículum...

12 - gener

*Taller – Investiga sobre la vacuna del VIH (Caixaforum)

     - febrer

Jornada d’orientació universitària i CFGS (INS J.Lladonosa)

     - febrer

Sortida a BCN – Modernisme (socials –català) per determinar

23 - febrer

Teatre – Bearn (de Llorenç Villalonga) (Escorxador 12 h)

2nT

Conferència preparatòria per a les PAU (llengua castellana – a la UdL)

- març

*Itinerari mediambiental pel Montsec i la Conca de Tremp (al. CTMA   7 – 19 h)

26 - maig

Acte de comiat (20.30 h)

 

Internivells

29/09 – 11/10

*Intercanvi a Alemanya (alumnat d’alemany de 4t)

19-26 - gener

*Intercanvi a Finlàndia

Tot el curs

Projecte Ambientech (1r i 2n d’ESO)

16 - desembre

*Teatre en anglès – Just another blockbuster   (10.25 h - Poliesportiu - 1r, 2n i 3r d’ESO)

16 - desembre

*Teatre en anglès – William B (12.40 h - Poliesportiu - 4t, 1r i 2n de batx.)

 

* Teatre en francès (per concretar)

gener /maig

*IV Copa Cangur (7 al. de 2n i 3r) 1a fase per concretar i la final seria al maig a Barcelona)

30 - gener

Dia de la Pau (DENIP) (Poliesportiu - 1r i 2n d’ESO) 2a franja

- des / gener

*Concurs Fem matemàtiques (al. de 1r)

 

*Olimpíades de Geologia, Química i Biologia (al. de 1r i 2n batx)

 

*Visita a una empresa per determinar (op.tecno 4t i al.tecno batx de 1r i 2n)

28 - febrer

*BCN - ”Young Mobile Festival” (Fira Montjuic) Op.tecno 4t i al.informàtica 1r batx

 

*Visita a la UdL –Cappont- (op.tecno 4t i al.tecno batxde 1r i 2n)

- abril

*Concurs Cangur (al. divers de 2n i 3r a l’INS i 20 al. de 4t i 1r batx a la UdL de Cappont

- abril

*Secundària rock (Cafè-Teatre de l’Escorxador – 19 - 21 h + masterclass al matí)

24/4 -5/5

*Intercanvi Alemanya (sortides i activitats diverses)

 

*Intercanvi Finlàndia (sortides i activitats diverses)

21 - abril

Sant Jordi (Certàmens literaris i Concurs de fotografia matemàtica)

27 – maig ?

* Dia de la Ciència al carrer (entorns de l’IEI, dissabte tarda)

19 - juny

*Port Aventura (només ESO)

22-XII 21 - VI

Festivals de Nadal i de fi de curs

 
Secured by Siteground Web Hosting